O Nas - Mazurskie Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra

o nas

Mazurskie Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra w Szczegółach

Geneza i idea Mazurskiego Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra

U genezy naszego Ośrodka leży ciągłe zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi terapeutyczne i rehabilitacyjne świadczone chorym przewlekle, a także pacjentom chorym onkologicznie. Mazurskie Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra odpowiada na deficyt na tego typu opiekę w Polsce.

Swoją ofertę w postaci turnusów krótko- i długoterminowych kierujemy dla osób chorych onkologicznie i przewlekle. Dzięki naszej pomocy kurcacjusze przebywający w Ośrodku mogą pozwalać do pełni sił, poprawiać swoją kondycję psychofizyczną, co przekłada się na poprawę jakości życia, a także na powrót do pełnionych wcześniej ról społecznych. Rehabilitacja medyczna, którą oferujemy jest uzupełniona o elementy wypoczynku oraz profesjonalną opiekę psychoterapeutyczną.

Mazurskie Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra jest Ośrodkiem stacjonarnym, wpisanym do rejestru podmiotów świadczących usługi z zakresu rehabilitacji, fizykoterapii, psychoterapii i dietetyki. Nasze położenie, personel, infrastruktura i organizacja są ściśle zdterminowane przez potrzebę świadczenia naszym kuracjuszom usług na jak najwyższym poziomie. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań by nasi Goście opuszczali Ośrodek nie tylko zregenerowani fizycznie i zdrowsi, ale wypoczęci psychicznie. Wszystko ponieważ człowieka traktujemy holistycznie jako złożone połączenie ciała, umysłu i ducha.

Nasz Ośrodek jes specjalnie przygotowany z myślą o osobach chorych przewlekle i korzysta z dotacji unijnych. MCPiR jest ponadto projektem badawczo-rozwojowym, z opinią o innowacyjności, podlegającą na kompleksowym objęciu opieką osób chorych i ich rodzin.

Szeroki wachlarz propozycji

Oferta Mazurskiego Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra oparta jest na programie badawczym, który obejmuje wsparcie terapeutyczne dla osób przewlekle chorych oraz chorych onkologicznie. Nasza oferta zawiera różnego rodzaju dedykowane zabiegi z zakresu fizykoterapii, psychoterapii i relaksacji.

W ramach przygotowanych turnusów i pobytów oddajemy do dyspozycji naszych Gości 20 standardowych pokoi dwuosobowych z łazienkami oraz 4 pokoje LUX o podwyższonym standardzie. Dwa z nich są ponadto posiadają wc i prysznice przystosowane pod kątem Gości o ograniczonej sprawności ruchowej. Ośrodek wyposażony jest w windę i nie posiada barier architektonicznych. Każdy z naszych pokoi jest wyposażony w wygodne, regulowane elektrycznie łóżka z materacami przeciwodleżynowymi. Pokoje są wyposażone w szafki przyłóżkowe, półki, szafę na ubrania oraz biurko z minibarem zaopatrzonym w zestaw powitalny. Każdy z pokoi posiada telewizor oraz sieć Wi-Fi. Nasze pokoje są klimatyzowane za pomocą wentylacji mechanicznej oraz posiadają zasilane geotermalnie ogrzewanie podłogowe.

Oprócz pokojów zaprojektowanych na wzór mieszkań udostępniamy swoim Kuracjuszom sale rehabilitacyjne, gabinety relaksacyjne, salę kawiarniano-kinową z biblioteką, gabinet psychoterapii, własną kuchnię, windę oraz inne zaplecze niezbędne do funkcjonowania.

Ośrodek posiada również niezbędną infrastrukturę zewnętrzną. Naszym Gościom udostępniamy bezpłatny parking. MCPiR posiada również wypożyczalnię rowerów, zewnętrzną siłownię, altanę oraz duży i zagospodarowany ogród.

Nad zdrowiem naszych Gości czuwa profesjonalny zespół terapeutyczny, który skłąda sięz lekarzy, psychologów, fizjoterapeutów, pielęgniarek oraz personelu pomocniczego. Nasz personel dokłada wszelkich starań by opieka zapewniania przez Mazurskie Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra była na najwyższym poziomie oraz by warunki były jak najbardziej przyjazne dla naszych Kuracjuszy.

Kuracjusze przebywający u nas w ośrodku korzystają z żywienia dietetycznego, opartego na ekologicznej żywności. Naszym Gościom zapewniamy każdego dnia 5 zbilansowanych posiłków. Organizujemy również imprezy okolicznościowe i pomagamy naszym Kuracjuszom w świętowaniu ważnych uroczystości.

W sercu natury

Mazurskie Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra położone jest na obszarze chronionym jeziora Mielno. Otaczają nas mazurskie lasy. Znajdujemy się bardzo blisko historycznego Pola bitwy pod Grunwaldem oraz wielu innych atrakcji turystycznych Mazur i Warmii. Pomimo położenia na obszarach o niewątpliwych walorach przyrodniczych i kulturowych dojazd do Mazurskiego Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra jest stosunkowo szybki i przyjemny. Znajdujemy się 2 km od drogi ekspresowej S7. Ośrodek jest położony 6 km od Olsztynka oraz 27 km od Ostródy. Odległość do Olsztyna wynosi 30 km, do Gdańska 162 km, a do Warszawy 184 km. Do Ośrodka można również dotrzeć z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, znajdującego się 76 km od nas.

Wszystko by umilić Wasz pobyt

Nasz ośrodek poza standardowymi aktywnościami, które są zawarte w turnusach oferuje również dodatkowe bezpłatne i odpłatne atrakcje*.

Oferowane przez nas turnusy zorientowane są w trakcie dni roboczych głównie na rehabilitację i zabiegi terapeutyczne. W soboty i niedzielę staramy się natomiast zapewnić naszym Gościom dodatkowe atrakcje.

Organizujemy dla naszych kuracjuszy wycieczki fakultatywne które znajdziesz w zakładce atrakcje regionu.

Poza korzystaniem z wycieczek w regionie w naszym ośrodku możemy zorganizować takie dla Państwa takie atrakcje jak:
- Grille i ogniska
- Wieczorki taneczne w naszej altanie lub w Ośrodku
- Seanse filmowe w naszej sali kinowo-bibliotekowej
- Wycieczki rowerowe i spacery indywidualne lub grupowe nad jezioro i do lasu
- Turnieje gier planszowych
* Nasze atrakcje organizowane są na życzenie naszych Gości i w zależności od grupy wyceniane są każdorazowo indywidualnie. Na wszystkie pytania związane z zatrakcjami odpowiemy w recepcji

Procedury przeprowadzane przez profesjonalistów

Nasi Kuracjusze mogę liczyć na cały szereg specjalistycznych zabiegów i zajęć terapeutycznych, prowadzonych przez wysokiej klasy profesjonalistów, z użyciem światowej klasy sprzętu.

Zawarte w naszej ofercie usługi prozdrowotne możemy podzielić na: zabiegi i terapie fizykoterapeutyczne, psychoterapię oraz usługi relaksacyjne.

Realizowane przez nas zabiegi fizykoterapeutyczne mają na celu poprawę funkcjonowania organizmu, niwelowanie skutków i następstw chorób, działanie przeciwbólowe, poprawę ukrwienia, rozluźnienie ciała, poprawę jakości snu, zmniejszenie obrzęków, zmniejszenie blizn pooperacyjnych, stabilizację parametrów zdrowotnych. Do zabiegów fizykoterapeutycznych realizowanych w naszym Ośrodku możemy zaliczyć: laseroterapię, elektroterapię, sonoterapię, hydroterapię, krioterapię, pressoterapię oraz światłolecznictwo.

Przewlekłym chorobom często towarzyszy pogorszony nastrój lub nawet zaburzenia depresyjne. Dlatego bardzo istotne jest uzupełnienie zabiegów fizykoterapeutycznych zajęciami psychoterapeutycznymi oraz relaksacyjnymi. Nasza oferta zawiera zajęcia psychoterapii indywidualnej i grupowej. Ponadto nasi Goście mogą liczyć na aktywności relaksacyjne z wykorzystaniem sprzętu dostępnego w Ośrodku. W ramach relaksacji Kuracjusze mogą korzystać z wanny z hydromasażem, foteli masujących czy masaży.

Oferta naszych zabiegów zorientowana jest w szczególności na: wspomaganie leczenia chorób onkologicznych, rehabilitację po przebytej mastektomii, wspomaganie leczenia chorób neurologicznych, wspomaganie leczenia chorób przemiany materii, leczenie zaburzeń lękowych i depresyjnych, leczenie dysfunkcji narządów ruchu (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), korekcję wad postawy, leczenie schorzeń kręgosłupa, leczenie schorzeń reumatycznych, wspomaganie leczenia schorzeń układu krążenia i układu oddechowego, leczenie zaburzeń wydolności oddechowej, regenerację w przypadku ogólnego osłabienia organizmu oraz rekonwalesencję po przebyciu COVID-19.

Zdrowo,smacznie i pożywnie

Nasi kuracjusze mogą liczyć na 5 posiłków dziennie. Każdego dnia serwujemy 3 posiłki główne oraz 2 dodatkowe, z możliwością wyboru. Wszystkie posiłki, które przygotowujemy bazują na ekologicznej i lokalnej żywności, która pochodzi z jednego z najbardziej czystych reigonów Polski czyli Mazur.

Wszystkie posiłki serwowane w Mazurskim Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra spełniają surowe normy dietetyczne. Jedzenie przygotowywane w naszej kuchni jest idealnym uzupełnieniem realizowanych w Ośrodku zabiegów i ćwiczeń terapeutycznych.

Nad wszystkim czuwa nasz doświadczony Szef Kuchni pan Marek.

Nasze certyfikaty i rekomendacje

MCPiR to profesjonalizm i innowacyjność

Nasz Ośrodek znajduje się w oficjalnym rejestrze podmiotów leczniczych działających w województwie warmińsko-mazurskim.

Posiadamy pozytywną opinię Ośrodka Jakości i Innowacji Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w zakresie innowacji procesowej i produktowej.

Zakres działania i usługi realizowane przez Mazurskie Centrum Rehabilitacji - Dębowa Góra posiadają oficjalną rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.